You are currently viewing Sprawdzone worki do pakowarki próżniowej

Sprawdzone worki do pakowarki próżniowej

 

Od bardzo dawna wiadomo, że produkty znacznie dłużej mogą leżeć w lodówce jeśli są odpowiednio zapakowane. Od jakiegoś czasu szczególnie dużą popularnością cieszy się przede wszystkim pakowanie próżniowe. Wysysanie powietrza z opakowań sprawia, że nasze produkty utrzymają świeżość przez bardzo długi czas co tym bardziej zachęca do korzystania z takich rozwiązań.

Skuteczne pakowanie próżniowe

worki do pakowania próżniowegoPakowanie próżniowe jest obecnie techniką wykorzystywaną w praktycznie każdej większej firmie zajmującej się przetwarzaniem lub produkcją żywności. W szczególności tyczy się to branży mięsnej. Na skutek dostępu powietrza mięso może psuć się o wiele szybciej. To właśnie powietrze jest bowiem głównym nośnikiem różnych rodników bakterii, wirusów oraz grzybów. Najbardziej niebezpieczna jest w tym wypadku pleśń, która na mięsie może pojawić się już nawet po kilkunastu godzinach jeśli mięso będzie źle przechowywane. Do pakowania próżniowego koniecznie będziemy musieli posiadać odpowiednie worki oraz oczywiście specjalną pakowarkę. Worki do pakowania próżniowego obecnie występują w wersjach różniących się od siebie przede wszystkim pojemnością oraz wymiarami. W sprzedaży dostępne są worki bardzo wąskie, ale długie, kwadratowe czy prostokątne o różnych wymiarach. To, co wyróżnia takie worki to przede wszystkim odporność na uszkodzenia. Przerwanie takiego worka wymaga naprawdę dużo siły i nie jest takie łatwe jak mogłoby nam się wydawać.

W pakowaniu próżniowym liczy się również to by używane podczas tego procesu worki były w stanie tworzyć szczelne połączenia na skutek wysokiej temperatury. Listwy zgrzewające znajdujące się w takim urządzeniu są bowiem odpowiedzialne za to, aby włożony worek miał odpowiednio mocno sklejone krawędzie. Obecnie worki do pakowarek próżniowych możemy zakupić nawet przez Internet.