You are currently viewing Sprawna szafa chłodnicza

Sprawna szafa chłodnicza

Chcąc otworzyć sklep spożywczy, musimy się liczyć ze sporymi kosztami związanymi z urządzeniem lokalu. Najbardziej kosztowne są specjalne lady chłodnicze, w których można przechowywać nabiał, mięso czy produkty garmażeryjne.

Co można przechowywać w szafie chłodniczej?

szafy chłodnicze używaneŚwieże produkty spożywcze mają to do siebie, że szybko się psują. Żeby wydłużyć ich okres zdatności do spożycia lub zapobiec szybkiemu zepsuciu, trzeba je przechowywać w warunkach chłodniczych. Do tego celu można wykorzystać specjalne szafy chłodnicze używane, które dostaniemy be problemu w internecie. Wielu przedsiębiorców chce się ich pozbyć, kiedy zmieniają wystrój lokalu lub wymieniają sprzęt na nowszy model. Szafa chłodnicza jest pełni rolę miejsca do ekspozycji mięsa, wędlin, nabiału czy nawet wyrobów cukierniczych. Jej zaletą jest możliwość utrzymywania stałej, niskiej temperatury dzięki wbudowanemu agregatowi chłodniczemu. Urządzenie z wyglądu przypomina dużą lodówkę  przeszklonymi drzwiami i półkami w środku. W zależności od modelu, mogą być otwierane od przodu lub  jednej strony być osłonięte szybą zabezpieczającą, a z drugiej posiadać drzwi. W takiej szafie można też przechowywać napoje w puszkach i butelkach, ponieważ w środku może panować temperatura w zakresie od dwóch do nawet dziesięciu stopni Celsjusza. Używane szafy chłodnicze są znacznie tańsze niż nowe, ale trzeba się liczyć z tym, że nie będą one pierwszej młodości, choć będą sprawne. Jedyne czego wymagają, to stałego podłączenia do energii elektrycznej.

Zanim dokona się zakupy używanej witryny chłodniczej od innego przedsiębiorcy, trzeba koniecznie ją sprawdzić czy działa. Ważny jest też sam stan wizualny, aby nie było na niej śladów rdzy lub widocznych uszkodzeń. Ponieważ nie mają one już gwarancji, to ich stan musi być przynajmniej dobry.