You are currently viewing Standardowe płyty z połyskiem

Standardowe płyty z połyskiem

Meble wykonane z płyt z połyskiem coraz częściej goszczą w naszych domach. Nic w tym dziwnego – wyglądają elegancko i luksusowo. Zazwyczaj z płyt połyskowych tworzy się kuchnie, jednak czasem wybierane są również do mebli do salonu, sypialni, czy pokoju dziecięcego. Zmieniają się upodobania, zmieniają się trendy, póki co z korzyścią dla popularności tychże płyt. Jednak płyta połyskowa płycie połyskowej nierówna. Istnieją różne technologie ich produkcji.

Jakie płyty z połyskiem wybrać?

standardowe płyty połyskowePierwsze co nam zapewne przychodzi do głowy, gdy usłyszymy o płycie połyskowej to „o, lakierowana!”. I faktycznie lakierowane płyty meblowe mają znaczny połysk, wyglądają jak tafla. Jednak standardowe płyty połyskowe na rynku stolarskim są tak naprawdę pokryte błyszczącym, foliowym laminatem. Które zatem wybrać? Dlaczego bardziej popularne są te laminowane? Odpowiedź jest prosta: cena. Jednak nie tylko. Faktem jest, że lakierowane płyty są droższe. Jednak każdy z tych dwóch rodzajów posiada swoje wady i zalety. Lakier przy nieodpowiedniej pielęgnacji może bowiem żółknąć, co nie powinno się zdarzyć w przypadku płyty laminowanej. Oczywiście wystarczy o lakierowane fronty odpowiednio dbać i problem z głowy. Zarówno laminaty foliowe jak i lakier w dzisiejszych czasach są wysokiej jakości. Zdarzało się jednak, że folia odchodziła, gdy płyta na przykład zamokła. Lakier jest w tym przypadku wodoodporny. Jednak z płyt połyskowych najczęściej robi się fronty, gdzie ryzyko zamoczenia jest niewielkie. Różnicą, która jest widoczna po przyjrzeniu się są krawędzie w obu rodzajach płyt. Lakierowany front jest lakierowany w całości, co oznacza, że krawędzie są delikatnie zaokrąglone i również pokryte lakierem. Fronty laminowane należy okleić obrzeżem. Obrzeża również występują w wersji połyskowej, łatwo możemy je więc dopasować do frontu.

Wybór zależy więc przede wszystkim od zasobności naszego portfela, ale również od tego jak bardzo lubimy zmiany. Jeśli kuchnia ma nam służyć dwadzieścia-trzydzieści lat może faktycznie dobrze jest rozważyć fronty lakierowane. Należy jednak pamiętać, że wszystko może się znudzić i tak naprawdę wykosztujemy się całkiem niepotrzebnie. Fronty z błyszczącym laminatem są również bardzo trwałe, ponadto firmy stolarskie dają często wieloletnią (a nawet dożywotnią) gwarancję.