You are currently viewing Stworzenie dużej bazy lekarzy

Stworzenie dużej bazy lekarzy

Pracuję dla dużej firmy, tworzącej bazy danych. Ostatnio otrzymałam zlecenie na zrobienie bazy danych, zawierających listę lekarzy. Mam nadzieję, że uda mi się ją w szybkim tempie stworzyć. Nie chcę zawieść szefa. Na to zadanie mam trzy dni. Jeżeli się wyrobie to dostanę dużą premię, na której mi bardzo zależy. Właśnie biorę się do roboty.

Opracowanie bazy lekarzy

duża baza lekarzyMuszę stworzyć ogólną bazę lekarzy, na podstawie tego, co znajduje się na oficjalnych stronach poszczególnych szpitali, czy też przychodni lekarskich. Uważam, że duża baza lekarzy jest jak najbardziej potrzebna, by pacjenci wiedzieli do kogo mają się wybrać. Pacjenci mają możliwość sami wybrać sobie lekarza, u którego chcą się leczyć. Ta baza ma pomóc im wybrać sobie lekarza, który według nich będzie najlepszy. Ta baza danych będzie zawierać takie dane jak: imię i nazwisko, a także specjalizacje, oraz miejsce, gdzie przyjmuje pacjentów. Mam nadzieję, że ta baza danych będzie bardzo przydatna dla ludzi. Ja sama nieraz muszę wybrać się do lekarza i czasami ciężko jest znaleźć kogoś w Internecie i wtedy trzeba iść do tego lekarza, który jest dostępny. Musiałam przejrzeć mnóstwo stron internetowych, ukazujących listy lekarzy w danym mieście. Wcale nie jest tak łatwo zrobić bazę lekarzy w trzy dni. Tak naprawdę po kilku godzinach byłam już zmęczona, ale perspektywa premii, powoduje, że chce mi się poświęcić te trzy dni na ciężką pracę. Na całe szczęście udało mi się zmieścić w tym terminie. Musiałam jeszcze szybko przejrzeć całą bazę lekarzy, czy czegoś nie pominęłam. Przekazałam ją szefowi do sprawdzenia. Zrobił test. Mianowicie zaczął wyszukiwać lekarza specjalistę. Baza danych przedstawiła mu listę kilkudziesięciu specjalistów z danego zakresu medycyny. Udało mu się ich znaleźć w przeciągu siedmiu sekund. Uznał, że bardzo dobrze wykonałam swoją pracę. Sama jestem z siebie dumna.

Oczywiście zgodnie z ustaleniami otrzymałam premię, z czego bardzo się ucieszyłam. Udało mi się zrobić dobrą bazę lekarzy, za co zostałam pochwalona. Szef powiedział, że mam jeszcze do zrobienia jena bazę, ale tę będę mogła wykonać w przeciągu tygodnia. Bardzo się cieszę, ponieważ jest to mniejsza baza, a otrzymałam na to więcej czasu. Dam radę na spokojnie wyrobić się w przeciągu tygodnia.