You are currently viewing Świeże pieczywo bezglutenowe

Świeże pieczywo bezglutenowe

Dieta bezglutenowa jest obecnie bardzo popularna, między innymi wśród celebrytów czy sportowców. Dieta tego rodzaju przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Dieta bezglutenowa jest konieczna dla osób, które chorują na celiakię. Podczas tej choroby trzeba wykluczyć żywność zawierającą gluten ze swojej diety. Osoba chora jedząc posiłki z zawartością glutenu może narazić się na pogorszenie stanu swojego zdrowia. 

Świeży chleb bezglutenowy

chleb bezglutenowyOsoba, która choruje na celiakię, jedząc produkty z zawartością glutenu może narazić się na różnego rodzaju skutki uboczne, mogą to być na przykład dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Dlatego osoby unikające w swojej diecie glutenu, powinny uważnie patrzeć na etykiety produktów i je czytać. Nawet z pozoru bezglutenowy produkt może w swoim składzie zawierać jego śladowe ilości. Najlepiej jest kupować żywność certyfikowaną, taką która posiada znak przekreślonego kłosa. Jet to symbol świadczący o tym, że produkt jest całkowicie bezglutenowy i bezpieczny dla osób, które stosują tego typu dietę eliminacyjną. Gluten jest mieszaniną białek zawartą w niektórych zbożach, a przede wszystkim w pszenicy. Dlatego osoba, która unika glutenu musi wyeliminować ze swojej diety pszenicę i wszystkie produkty, które ją zawierają w swoim składzie. W coraz większej ilości miejsc można kupić żywność bezglutenową, między innymi chleb bezglutenowy, bezglutenowy makaron, bezglutenowe mąki czy słodycze. Oferta cały czas się powiększa i bezglutenową żywność można kupić nawet w najpopularniejszych marketach. Do bezglutenowych produktów należy także na przykład kasza gryczana, ryż, ziemniaki, warzywa i owoce. Bezglutenowe pieczywo z certyfikatem sprawdzi się z pewnością na diecie bezglutenowej, jest równie smaczne co pieczywo pszenne, jest stworzone jedynie z innych mąk. Dieta bezglutenowa może być tak samo urozmaicona co dieta tradycyjna.

Osobom, które nigdy nie miały do czynienia z dietą bezglutenową, taki rodzaj diety może wydać się skomplikowany. Jednak dieta bezglutenowa może być tak samo urozmaicona, ciekawa oraz smaczna, co dieta tradycyjna, na której jest większość osób. Będąc na diecie bezglutenowej należy sprawdzać uważnie składy wszystkich produktów i szukać tych ze znakiem przekreślonego kłosa.