You are currently viewing Trójwymiarowe naklejki ozdobne

Trójwymiarowe naklejki ozdobne

Trójwymiarowe naklejki były jednym z najnowszych rodzajów ozdób ściennych, dopiero od niedawna rozpowszechniających się wśród osób chcących udekorować wnętrza pokojów w oryginalny i niespotykany sposób. Mimo iż pozornie były bardzo podobne do fototapet, przez posiadaczy były uznawane nie tylko za prostsze w montażu, ale również bardziej imponujące wizualnie.

Ozdobne naklejki na ściany

naklejki 3dTego rodzaju naklejki były zazwyczaj wykonywane z bardzo trwałych tworzyw sztucznych, często tych samych które służyły do tworzenia folii przeciwsłonecznych lub samochodowych. Były więc trudne do uszkodzenia i nie niszczały z czasem tak, jak miało to miejsce w przypadku fototapet. Wewnętrzna strona naklejek była pokryta spoiwem, które bardzo dobrze przytwierdzało tworzywo do ściany, malowanej lub surowej, aczkolwiek umożliwiało łatwe usunięcie naklejki w razie potrzeby, bez uszkadzania powierzchni do której była zamocowana. Zamontowanie naklejki na dowolnej ścianie było więc bardzo szybkie, nie wymagało użycia specjalnych preparatów do tego celu, i zajmowało zaledwie kilka minut zanim spoiwo przytwierdzało naklejkę do powierzchni. Naklejki 3d występowały w niezliczonej ilości odmian i wariantów, mogąc przedstawiać zarówno zwykłe krajobrazy jak i widoki rodem z filmów fantastycznych. Niektóre upodabniane były do obrazów czy pęknięć w ścianie, a ich wykonanie i realistyczne kolory często sprawiały ogromne wrażenie. Ich wygląd był tym bardziej przyciągający spojrzenie, iż posiadały one bardzo dużo wypukłych elementów, w wielu przypadkach stwarzając bardzo realistyczną imitację krajobrazów czy kształtów które przedstawiały, wyraźnie odróżniając się od zwykłych płaskich fototapet czy obrazów. W sklepach które zajmowały się sprzedażą takowych ozdób zazwyczaj można było dostać naklejki w imponująco dużej gamie wyglądu, mogące być częścią wystroju zarówno lokali użytkowych jak i prywatnych mieszkań.

Producenci takowych często zajmowali się również wykonaniem dowolnego wzoru na zamówienie. Dzięki prostemu procesowi tworzenia naklejek ozdobnych, niemal każdy wzór mógł być naniesiony na folię i dopasowany do projektu. Tego rodzaju autorskie ozdoby były bodaj najczęściej zamawiane, gdyż cenowo nie różniły się od gotowych wzorów, i mogły być całkowicie wykonane wedle upodobań nabywcy.