You are currently viewing Trwałe usuwanie owłosienia

Trwałe usuwanie owłosienia

Obecnie kobiety zwracają szczególną uwagę na to, jak prezentują się każdego dnia. Poświęcamy wiele czasu na to, aby wyglądać perfekcyjnie w każdej sytuacji. Jak wiemy, nasz wygląd zewnętrzny jest dla nas ważny nie tylko dlatego, że lubimy się dobrze prezentować, ale również wpływa on na naszą samoocenę oraz pewność siebie. Nic więc dziwnego, że każda kobieta dąży do tego, aby spełniać kanony piękna, jakie narzucają nam obecne czasy.

Depilacja laserowa metodą na trwałe usunięcie owłosienia

laser lightsheerWarto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kanony te nie obejmują jedynie figury, fryzury, a także stylu ubierania się. Dotyczą one również takich kwestii jak ilość owłosienia. Obecnie dąży się do uzyskania gładkiego ciała, bez niechcianego owłosienia. Rynek oferuje nam wiele technik usuwania owłosienia, zaczynając od popularnych maszynek jednorazowych, przez kremy do depilacji, plastry z woskiem, a na depilatorach kończąc. Musimy jednak przyznać, że te metody, choć są skuteczne, to jednak przynoszą efekt na krótki okres czasu. Długotrwałego usunięcia owłosienia możemy spodziewać się jedynie korzystając z depilacji laserowej, która w ostatnim czasie stała się wyjątkowo popularna. Gabinety kosmetyczne wyposażone są w różnego rodzaju lasery, z których największą skutecznością może pochwalić się laser Lightsheer. Jest to laser diodowy, którego głowica wyposażona jest również w część chłodzącą, dzięki której sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Przeprowadzany jest na żelu do USG, co dodatkowo niweluje podrażnienia. Warto jest wiedzieć, że sam zabieg nie trwa długo. W zależności od partii ciała, którą chcemy wydepilować może on trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Dzięki laserowemu usunięciu owłosienia możemy pożegnać się również z podrażnieniami, które występują przy okazji korzystania z innych metod usuwania niechcianego owłosienia.

Wiele kobiet może również zastanawiać się nad efektami. Otóż są one długotrwałe przy czym musimy liczyć się z tym, ze warto raz na kilka lat zrobić zabieg przypominający, dzięki któremu raz wykonana seria zabiegów da nam efekt na całe życie. Sama depilacja nie jest bolesna, czego obawia się wiele pań. Momenty, które wywołują największy dyskomfort możemy porównać do ukąszeń komarów, a więc nie są naprawdę dokuczliwe.