You are currently viewing Urządzenie fiskalne dla warsztatu

Urządzenie fiskalne dla warsztatu

Przepisy mają to do siebie, że się często zmieniają. W przypadku podatku od towarów i usług jest to dość popularne zjawisko, dlatego też trzeba je na bieżąco śledzić, jeżeli się prowadzi działalność gospodarczą lub tworzy spółkę.

Jaką kasę musi mieć mechanik?

kasy fiskalne warsztat samochodowyKażda osoba, która systematycznie prowadzi działalność zarobkową, musi zarejestrować firmę, gdyż takie działanie nosi jej znamiona. Każda sprzedaż bez faktury, rachunku czy paragonu jest nielegalna, dlatego też przedsiębiorcy najczęściej posiadają kasę, drukarkę lub specjalny program sprzedażowy. Choć mogłoby się wydawać, że każda kasa wygląda tak samo, to jednak znacznie się różnią niektórymi parametrami technicznymi. Na pewno kasy fiskalne warsztat samochodowy musi mieć w wersji online, tak samo jak salon kosmetyczny, zakład fryzjerski, kancelaria prawnicza czy punkt gastronomiczny. Ustawa nakłada na te branże obowiązek zdalnego przesyłania dobowych raportów fiskalnych, a pozwala na to jedynie kasa online. Jeżeli chodzi o jej zakup, to kosztuje ona mniej więcej tyle samo co zwykły model, ale jako jedyna ma wbudowany system do łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Bez względu jaki zostanie kupiony model kasy, to zawsze będzie można na niej prowadzić sprzedaż detaliczną, czyli generować paragony do każdej transakcji. Ponadto kasy są kompatybilne z takimi urządzeniami jak: szuflada kasowa, waga, skaner cen czy terminal płatniczy. Takie urządzenie będzie działać przez wiele lat i trzeba pamiętać o obowiązkowych przeglądach.

Nowoczesne kasy fiskalne nie posiadają już dwóch rolek wewnątrz, ponieważ na papierze generowany jest tylko paragon dla klienta. Każda transakcja sprzedaży jest zapisywana w pamięci urządzenia i można ją w dowolnym  momencie odtworzyć na komputerze.