You are currently viewing Uzależnienie od narkotyków można wyleczyć

Uzależnienie od narkotyków można wyleczyć

Jednym z najczęstszych nałogów jest nałóg narkotykowy. Wielość substancji odurzających dostępnych na rynku kusi. Różne zastosowania, różne dawki, odrobina adrenaliny, niedostępność, interesy po cichu, z ręki do ręki. Nikt się nie dowie, potrzebuję tylko odrobinę, niedużo.

Narkotyki niszczą życie

leczenie uzależnień od narkotykówKażdy nałóg zaczyna się niewinnie. Niewielkie dawki, okazjonalnie. Tylko ze znajomymi. Na uspokojenie, nie jestem duszą towarzystwa, a chcę się dobrze bawić. Przecież każdy tak robi. Nałogi to domena artystów i zobacz, jak większość z nich skończyła. Wielkie umysły zniszczone przez nałóg. Zbyt silna fizyczna i psychiczna potrzeba przyjęcia substancji. Gdyby wprowadzić skuteczne leczenie uzależnień od narkotyków, można by uratować wiele istnień. Ale trzeba chcieć przystąpić do programu leczenia. Nałogi trzymają bardzo mocno, jednak to w tym miejscu jest kwestią silnej woli. Chcesz żyć normalnie? Świadomy swoich czynów, w pełni kontroli nad swoim życiem. Życie z osobą w nałogu to ogromne wyzwanie i ciężar. Również odpowiedzialność społeczna na każdym człowieku. Z początku nałóg łatwo ukryć, później jest coraz trudniej. Oddziałuje bezpośrednio na organizm, wyniszcza go jak roślina żyjąca wewnątrz, karmiąca się nałogiem. Ważne jest, żeby zaalarmować, porozmawiać o problemie. Może to nie jest kwestia „biorę, bo lubię”, może to inny problem. Chęć zapomnienia o bólu, depresja, tajemnica, która trawi człowieka od środka. Często uzależnienie „idzie w parze” z depresją wspólnie ciągnąć człowieka uzależnionego w dół. Gdy przekroczy pewien próg, nie wierzy już w to, że wyleczenie jest możliwe, nie czuje już czy jest gorzej czy nadal tak samo. Najczęściej to etap, na którym ostatni znajomi go opuszczają, wydaje ostatnie pieniądze na narkotyki i liczy, że już się nie obudzi. Uzależnienia to poważna sprawa i każdy przypadek musi być rozpatrywany indywidualnie. Dlatego ważne jest, żeby wybrać dobry ośrodek leczenia uzależnień i odpowiedni rodzaj terapii.

Sieć kłamstw, która buduje się wokół człowieka uzależnionego jest ogromna. Dzięki wsparciu bliskich i jak najszybszemu rozpoczęciu leczenia można przyspieszyć proces wychodzenia z nałogu. Szybka reakcja jest kluczowa, a także uwierzenie w to, że wyleczenie się jest możliwe, choć to niełatwe.