You are currently viewing Wielkoformatowy wyświetlacz LED

Wielkoformatowy wyświetlacz LED

Ekrany reklamowe są zwyczajowym widokiem w centrach dużych miast. Są one umieszczane na ścianach budynków, zazwyczaj na wyższych kondygnacjach, i służą do wyświetlania najróżniejszych reklam, czy nawet i wiadomości. Nie różnią się zbyt od standardowych wielkoformatowych ekranów, aczkolwiek są od nich znacznie lepiej zabezpieczone przed możliwością uszkodzenia spowodowanego działaniem pogody.

Najlepsze ekrany wielkoformatowe do wyświetlania reklam

duży ledowy wyświetlaczNowoczesne ekrany reklamowe są niemal zawsze ekranami utrzymanymi w technologii LED. W przeciwieństwie do zwykłych ekranów wielkoformatowych, duży ledowy wyświetlacz ma znacznie większą żywotność, i jest znacząco mniej podatny na wszelkiego rodzaju usterki. Nie przepala się, nie ma problemów z pracą w dużej wilgotności, oraz dobrze znosi wszelkie skoki napięcia, dzięki wbudowanym ogranicznikom i bezpiecznikom. Ekrany które działają nieprzerwanie przez ponad dziesięć lat nie są wcale rzadkim widokiem, a nowsze, lepiej zabezpieczone warianty, zbudowane zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami mają żywotność określaną nawet na dwadzieścia lat. Jakość obrazu i jego rozdzielczość zależna jest od konkretnego modelu, aczkolwiek z racji gabarytów, rozdzielczości bywają bardzo duże. Zamówienie takiego ekranu jest bardzo łatwe, gdyż są one produkowane zarówno przez dedykowanych producentów, jak i przez duże, rozpoznawalne firmy elektroniczne. Wybór jest więc bardzo duży, a różnice niejednokrotnie bardzo znaczne. Niektóre ekrany mogą składać się z mniejszych monitorów bezszwowych i mieć segmenty o zakrzywionej matrycy, szczególnie dobrze prezentujące się na dużych budynkach, gdzie można dzięki nim wyświetlać dynamiczne programy reklamowe, przyciągające uwagę z daleka. Ekrany o większych gabarytach, natomiast, wykorzystywane są jako tablice na logo firmy zajmującej dany budynek, lub mającej w nim swój punkt czy sklep.

Montaż takiego ekranu nie jest prostym zadaniem, i wymaga ogromnego nakładu pracy, więc niemal wszyscy nabywcy zlecają instalację dużego ekranu doświadczonym firmom monterskim, które nie tylko błyskawicznie ulokowują takowy ekran, ale również przeprowadzają testy rozruchowe. Każdy monitor tak montowany jest więc dokładnie sprawdzany i oddawany do użycia wyłącznie gdy jest wolny od usterek i wad fabrycznych.