You are currently viewing Wpływ masła shea na skórę

Wpływ masła shea na skórę

 

Masło shea było stosowane od wieków jako składnik różnych kosmetyków. Dzięki wysokiemu stężeniu witamin i kwasów tłuszczowych – w połączeniu z łatwą do rozprowadzenia konsystencją – jest doskonałym produktem do wygładzania, łagodzenia stanów zapalnych i odżywiania skóry.

Korzyści stosowania masła shea

masło sheaW przeciwieństwie do większości produktów wytwarzanych z orzechów, masło shea nie powoduje alergii. Nie zawiera chemicznych substancji drażniących, o których wiadomo, że wysuszają skórę i nie zatyka porów. Jest odpowiedni dla prawie każdego rodzaju skóry. Masło shea jest zwykle stosowane ze względu na działanie nawilżające. Korzyści te są związane z zawartością kwasów tłuszczowych. Podczas nakładania masła miejscowo, jego wartościowe oleje są szybko wchłaniane przez skórę. Działają one jako środek regenerujący, przywracając równowagę lipidową i szybko nawilżają. To przywraca barierę między skórą a środowiskiem zewnętrznym, zatrzymując wilgoć i zmniejszając ryzyko wysuszenia. Masło shea zawiera wysoki poziom kwasu linolowego i oleinowego. Te dwa kwasy równoważą się. Oznacza to, że masło shea łatwo wchłania się w skórę i nie powoduje, że skóra wygląda tłusto po aplikacji. Stwierdzono również, że estry roślinne masła shea mają właściwości przeciwzapalne. Masło shea ma wysoki poziom witamin A i E, co oznacza, że ​​posiada silne działanie przeciwutleniające. Przeciwutleniacze są ważnymi środkami przeciwstarzeniowymi. Chronią komórki skóry przed wolnymi rodnikami, które mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia się i matowej skóry.

Można nakładać masło shea bezpośrednio na skórę. Surowe, nierafinowane masło łatwo się rozprowadza. Można użyć palców, aby zebrać masło shea ze słoika, a następnie wcierać je w skórę, aż całkowicie się wchłonie. Masło jest śliskie i może utrudniać przyleganie makijażu do twarzy, więc najlepiej stosować je wieczorem przed snem.