You are currently viewing Współczesna suwnica przemysłowa

Współczesna suwnica przemysłowa

 

Na polskim rynku producentów suwnic istnieje kilka bardzo dobrych firm oferujących urządzenia najwyższej jakości. Suwnica to sprzęt niezbędny w wielu różnych branżach przemysłu wytwórczego, energetycznego, motoryzacyjnego oraz celulozowo-papierniczego. Tó również narzędzie bez, którego trudno sobie wyobrazić przedsiębiorstwa przeładunkowe. Dają one gwarancję utrzymania ciągłości procesów przemysłowych.

Nowoczesne suwnice jedno – i dwu dźwigarowe

suwnice dwudźwigarowe z wciągarkamiNajczęściej do utrzymania ciągłości procesów przemysłowych w przedsiębiorstwach różnych branż wykorzystuje się suwnice pomostowe i bramowe. Pewną odmianą są urządzenia półbramowe bardzo przydatne w niektórych dziedzinach. O sile udźwigu każdego modelu suwnicy decyduje jej konstrukcja, a w szczególności wytrzymałość dźwigarów, ich liczba oraz moc wciągarki. Na parametry udźwigu ma również ilość wciągarek. Aby podnieść tą wartość na moście złożonym z jednego lub dwóch dźwigarów mogą pracować dwie wciągarki co znacznie podnosi siłę udźwigu. Urządzenia jednodźwigarowe oraz suwnice dwudźwigarowe z wciągarkami o różnych zawiesiach dają możliwość pracy z każdym ładunkiem. Warto podkreślić, że zastosowanie dwóch wciągarek na jednym moście pozwala podwoić jej udźwig. Nowoczesne suwnice dają się w bardzo łatwy sposób przystosować do różnorodnych warunków. Są to urządzenia zawierające bardzo przydatne moduły elektroniczne i inteligentne systemy komputerowe do obsługi suwnic. Pozwala to do minimum ograniczyć ingerencję człowieka w procesy sterowania. Suwnice są urządzeniami stosowanymi już od dziesięcioleci jednak obecnie dzięki elektronicznym i komputerowym podzespołom ich funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowania sprawiają, że są to urządzenia bardzo uniwersalne. W przypadku suwnic pomostowych mają one głównie zastosowanie wewnątrz hal przemysłowych i zapewniają bardzo dokładne manipulowanie ładunkami ponad ich powierzchnią. Daje to możliwość bezkolizyjnego ruchu. Bardzo ważną cechą nowoczesnych suwnic pomostowych jest ich zaopatrzenie w systemy antykolizyjne co pozwala na pracę kilku urządzeń tego typu na jednym torowisku. W efekcie proces dostarczania ładunków zostaje multiplikowany.

Zarówno suwnice bramowe jak i pomostowe poruszają się po specjalnie przygotowanym torowisku z tą różnicą, że dla suwnic bramowych jest ono układane na poziomie „0”, a dla pomostowych jest umieszczane na pewnej, ustalonej wysokości. Wszelkie niezbędne informacje na temat rozwiązań technicznych i zastosowania tych bardzo przydatnych urządzeń znajdziemy na stronach internetowych producentów.