You are currently viewing Wszystko co musisz wiedzieć o hydroizolacji balkonu

Wszystko co musisz wiedzieć o hydroizolacji balkonu

Balkon jest elementem, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Spędzenie ciepłego, letniego wieczoru w fotelu usytuowanym właśnie na nim jest marzeniem wielu. Jednak zanim ta przyjemność stanie się możliwa, ważne jest, aby balkon został wykonany w odpowiedni sposób. A etapem, którego nie możemy pominąć jest wykonanie hydroizolacji.

Dlaczego hydroizolacja balkonu jest ważna?

hydroizolacja na balkonWiększość balkonów wystaje poza obrys budynku. Dlatego też jest on narażony na działanie czynników zewnętrznych oraz zmieniającą się pogodę. Ciągłe zmiany temperatury, wystawienie na działanie opadów deszczu i wilgoci, są czynnikami, które wymagają od nas wykonania hydroizolacji. Wnikanie wody może bowiem mieć katastrofalny wpływ na konstrukcję naszego balkonu. Hydroizolacja jest więc niczym innym jak barierą, która chroni przed przeciekaniem, rozwojem mikroorganizmów oraz korozją płyty konstrukcyjnej. Producenci materiałów przeznaczonych do hydroizolacji zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo jest ona ważna, dlatego też produktów służących do jej wykonania jest bardzo wiele. Każda z metod wykonania hydroizolacji przeznaczona jest do nieco innych warunków i efektów końcowych jakie chcemy uzyskać. Nie bez znaczenie jest również powierzchnia, która ostatecznie pokryje podłogę naszego balkonu. Najczęściej są to płytki, jednak nowoczesne rozwiązania wypierają powoli nawet ten rodzaj powierzchni. Sama hydroizolacja na balkon składa się z kilku ważnych etapów. Pierwszym z nich jest przygotowanie płyty balkonowej w taki sposób, aby miała spadek. Jak łatwo się domyślić służy on pozbywaniu się wody z powierzchni balkonu.

Przed wykonaniem hydroizolacji warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Jednym z nich jest na przykład położenie naszego balkonu. Ważne jest czy pod całą konstrukcją znajduje się pomieszczenie, czy też jest ona wysunięta poza obrys budynku.