You are currently viewing Wybieramy gruszkę treningową

Wybieramy gruszkę treningową

Skuteczność wykonywanych treningów bywa uzależniona od wielu różnorodnych czynników. Znaczenie ma intensywność ćwiczeń, ich rodzaj, ilość serii danych ćwiczeń, a także stosowane akcesoria. W tym wypadku przyjrzymy się dokładnie tematyce gruszki treningowej i zastanowimy się nad tym, na jakie kryteria warto zwrócić uwagę w momencie planowanego zakupu takich akcesoriów do ćwiczeń.

Korzystamy z dobrej gruszki treningowej

gruszki treningoweBoksowanie jest doskonałym treningiem ogólnorozwojowym, ponieważ angażuje różne partie mięśni i jednocześnie wiąże się z poprawą kondycji. Pozwala zarówno schudnąć, wymodelować sylwetkę, jak również działa pozytywnie na nasze samopoczucie. Takie ćwiczenia możemy wykonywać nie tylko na siłowniach, ale również we własnym domu. Warto zakupić dla siebie gruszki treningowe. Dzięki temu nawet w przypadku, kiedy nie będziemy mogli skorzystać z treningu na siłowni, to jednocześnie będziemy mieć możliwość wykonania efektywnego treningu oraz rozładowania emocji. Gruszka treningowa ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu może być montowana w różnych miejscach i na różnorodne sposoby, co również umożliwia wykonanie zróżnicowanego treningu. Pierwszym ważnym kryterium na które powinniśmy zwrócić uwagę na etapie wybierania odpowiedniej gruszki, bez wątpienia będzie jej waga. Powinna być ona dostosowana do indywidualnych potrzeb osób ćwiczącej, by powodować progres w ćwiczeniach. Lekka gruszka treningowa będzie służyła przede wszystkim do treningu szybkości oraz poprawy koordynacji. Nieco cięższe modele sprawdzą się do doskonalenia wyprowadzanych ciosów, jednak w tym wypadku warto postawić na modele na stojakach. Drugim istotnym czynnikiem będzie także wielkość gruszki, która tak samo jak w przypadku jej wagi będzie sprawiała, że można ją zastosować do treningu ciosów i zwiększania ich siły (większe modele), jak i szybkości (mniejsze modele). Z tego więc powodu dobór odpowiedniej gruszki do treningów powinien być dokładnie przemyślany.

Reasumując, mając możliwość skorzystania z gruszki treningowej, możemy poprawić swoją kondycję, szybkość reakcji oraz odreagować. W takich wypadkach warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z gruszek o różnych rodzajach wielkości czy ciężarze, przez co będą one wpływały pozytywnie na różne aspekty naszego treningu.