You are currently viewing Wybieramy lampę do sypialni

Wybieramy lampę do sypialni

Zawsze marzyłam o posiadaniu dużej sypialni, której okna wychodziłyby na ogród. Początkowo chciałam mieć taką sypialnię na parterze, żeby móc od razu wyjść do ogrodu, ale z czasem stwierdziłam, że balkon też może być dobrym pomysłem. I tak, ostatecznie, podczas budowy domu, zdecydowaliśmy się na zaplanowanie sypialni na poddaszu. Bo w końcu doczekałam się zarówno własnego domu jednorodzinnego, jak i dużej sypialni. Obecnie jeszcze jesteśmy w trakcie jej urządzania, ale prace są na wykończeniu. 

Atrakcyjna lampa stołowa

lampy stołowe spotlineZupełnie oddzielona od pozostałej domowej przestrzeni sypialnia jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na tym, żeby nasz sen był jak najwyższej jakości. O takiej sypialni marzyłam od dziecka, wyobrażając sobie własny, malowniczo położony domek z sypialnią wychodzącą w stronę ogrodu. Obecnie marzenie to jest realizowane w rzeczywistości. Nowy dom, położony blisko lasu, jest już praktycznie ukończony. Teraz urządzamy wnętrza, w tym sypialnie położoną na poddaszu. Okna sypialni skierowane są w stronę ogrodu. Mamy również balkon, na którym można posiedzieć o poranku lub obserwować gwiazdy wieczorami. Zależało mi na tym, żeby sypialnia była klimatyczna. Ważne było więc dobranie odpowiedniego oświetlenia. Na szafkach nocnych, umiejscowionych po bokach łóżkach, staną lampy stołowe spotline o bardzo nietypowym, ale eleganckim zarazem wyglądzie. Lampy te mają taki plus, że można ustawiać ich natężenie światła. W zależności od potrzeby, światło może być jasne lub zupełnie przyciemnione.  Na rynku jest ogromny wybór lamp stołowych. Używa się ich nie tylko w sypialniach, ale też w innych pomieszczeniach. My jeszcze jedną lampę stołową, wykonaną jednak w nieco innym stylu, postawiliśmy w biurze, które jest połączone z biblioteką. Lampa stołowa niemal w każdym pomieszczeniu będzie dodatkiem, które bardzo urozmaici nam oświetlenie. 

Wybierając lampy do sypialni, praktycznie każdy z nas szuka lamp, które pojawią się po obu stronach łóżka. Lampki nocne, stołowe mają naprawdę atrakcyjny wygląd. Niektóre nawet nie przypominają lamp. Taka stołowa lampa staje się więc nie tylko źródłem światła, ale też ciekawą dekoracją. Lampy, które ja kupiłam do sypialni, mają wbudowaną dodatkową funkcję, która pozwala zmieniać natężenie światła.