You are currently viewing Wybór grzejników łazienkowych

Wybór grzejników łazienkowych

W każdym pomieszczeniu bardzo dużą rolę odgrywają grzejniki. Przede wszystkim odpowiadają one za ogrzanie pomieszczenia w sposób adekwatny do zapotrzebowania. Nie mniej jednak bardzo często może się okazać, że pełnią one także dodatkową funkcję. Polegać ma ona na odparowywaniu nadmiaru wilgoci. W ten sposób całe pomieszczenie jest w odpowiedni sposób osuszane.

Odpowiednie grzejniki do łazienki

grzejniki żeberkowePomieszczeniami, w których grzejniki odgrywają tego typu rolę jest przede wszystkim łazienka oraz pralnia. To właśnie w tym pomieszczeniu dochodzi do używania dużej ilości wody, co wpływa w znacznym stopniu na wilgotność powietrza. Pomieszczenie powinno posiadać wilgotność na poziomie około dziesięciu procent. Z tego też powodu dobór wielkości grzejnika do łazienki powinien być dostosowany do tego celu. Obecnie coraz częściej zastępuje się tradycyjne grzejniki łazienkowe bardziej nowoczesnymi ich formami. Jeśli chodzi o dobre jakościowo grzejniki żeberkowe możemy je bardzo często spotkać w nowocześnie urządzonych łazienkach. Na ogół mają one układ pionowy. Nie mniej jednak coraz częściej możemy spotkać się z mniej typowym rozwiązaniem, mianowicie umieszczeniem grzejnika z pozycji poziomej. Jest to bardzo wygodne zwłaszcza wtedy, gdy mamy bardzo nietypowy układ pomieszczenia. W ten sposób wykorzystując maksymalnie dostępną przestrzeń jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie ogrzanie całego pomieszczenia. Z tego właśnie powodu, gdy nie jesteśmy pewni jaki rozmiar grzejnika będzie odpowiednio nadawał się do naszej łazienki konieczne jest skonsultowanie się z fachowcem. Na podstawie powierzchni danego pomieszczenia będzie on w stanie w idealny sposób dobrać określoną wielkość oraz moc grzewczą grzejnika. Bardzo ważne poza dobraniem określonego rozmiaru jest także sprawdzenie innych niezbędnych parametrów. W przypadku grzejników łazienkowych może być to między innymi rozstaw otworów.

W ten właśnie sposób powinniśmy zwrócić uwagę na dobór takiego typu grzejnika. Zakup niewłaściwego grzejnika będzie się wiązał z koniecznością jego zwrotu, a także z problemami, które dotyczyć mogą konieczności wykonywania przeróbek w różnego rodzaju instalacjach. W związku z tym może to oznaczać o wiele większy nakład pracy, niż będzie to warte ceny danego urządzenia.