You are currently viewing Wybór miodu manuka w korzystnej cenie

Wybór miodu manuka w korzystnej cenie

Niemalże każdy z nas zna cudowne właściwości miodu. Dostarcza on nam wielu cennych witamin i mikroelementów. Chętnie stosujemy go w sezonie jesienno-zimowym, dodajemy do herbaty czy deserów. Na rynku znajdziemy różne rodzaje miodów, które smakują nieco inaczej i mają nieco inne właściwości. Wśród bogatej oferty znajdziemy ten akacjowy, lipowy, gryczany, wielokwiatowy czy spadziowy. Warto próbować również tych z dodatkami np. soku malinowego czy ziół. 

Wybór miodu manuka w korzystnych cenach

miód manuka cenaCoraz częściej w polskich sklepach możemy znaleźć nieznany nam dotąd miód manuka. Znajdziemy go w większych supermarketach (szukajmy na półkach ze zdrową żywnością), sklepach z ekologiczną i naturalną żywnością oraz sklepach internetowych. Taki miód manuka cena pochodzi z Nowej Zelandii i wytwarzany jest w naturalny sposób z krzewu Manuka. Tak pozyskiwany miód dostarcza organizmowi wielu cennych witamin, mikroelementów i składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Taki miód możemy spożywać bezpośrednio ze słoiczka. Pamiętajmy jednak, aby nie przekraczać zalecanej dziennej dawki 2-3 łyżeczek. Z powodzeniem możemy go dodawać również do deserów czy rozcieńczać w wodzie. Pamiętajmy jednak, iż miód manuka jak każdy inny miód zawiera sporą ilość kalorii. Powinny więc w szczególności uważać na niego osoby walczące z nadprogramowymi kilogramami oraz osoby chorujące na cukrzycę. Nie powinny spożywać go bardzo małe dzieci. Spożywany w odpowiednich, zalecanych ilościach doskonale wpływa na wiele aspektów funkcjonowania organizmu. Wspiera układ trawienny – wspomaga leczenie zespołu nadwrażliwych jelit, refluksu czy wrzodów żołądka. Spożywanie miodu manuka wpływa również na funkcjonowanie układu immunologicznego. Działa bakteriobójczo i wspomagająco we wszelkiego rodzaju przeziębieniach i sezonowych infekcjach. Działa kojąco w infekcjach gardła czy problemów z zatokami. Warto więc stosować go regularnie. 

Do jednych z produktów zyskujących na popularności zaliczyć możemy miód manuka. Jest to naturalny produkt wytwarzany z krzewu Manuka. Jego spożywanie dostarcza nam wielu cennych witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kupimy go w sklepach z eko żywnością oraz sklepach internetowych w korzystnych cenach.