You are currently viewing Wybór opryskiwaczy polowych ciąganych

Wybór opryskiwaczy polowych ciąganych

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje opryskiwacze, które znajdują zastosowanie na różnych gospodarstwach rolnych. Aby odpowiednio dobrać model, należy dowiedzieć się więcej na temat działania opryskiwaczy samojezdnych, ciąganych oraz zawieszanych. W przypadku opryskiwaczy ciąganych, możemy znaleźć bardzo ciekawe oferty, jednak warto poznać dokładnie możliwe zastosowania tego modelu.

Korzystamy z opryskiwaczy polowych ciąganych

opryskiwacz polowy ciągany nowyOpryskiwacze ciągane, inaczej nazywane zaczepianymi, wymagają zastosowania ciągnika. Charakterystyczną cechą tego modelu opryskiwaczy jest ich sposób montowania. Takie urządzenia podążają za ciągnikami na własnych kołach. Dodatkowo większość takich opryskiwaczy posiada także belkę z rozpylaczami. Dzięki zastosowaniu takiego sprzętu, możliwe będzie wykonanie zabiegu opryskiwania płaskiego bądź rzędowego, co będzie uzależnione od rodzaju uprawy. Opryskiwacze ciągane dodatkowe charakteryzują się większą pojemnością w porównaniu do innych modeli. Mają także znacznie większą rozpiętość belek roboczych, dzięki czemu doskonale sprawdzają się na dużych polach. Ceny średniej klasy nowych urządzeń wahają się w granicach trzydziestu tysięcy złotych, jednak możliwe jest także zakupienie opryskiwaczy kosztujących kilkukrotnie więcej. Jeżeli zainteresował nas opryskiwacz polowy ciągany nowy będzie dobrym wyborem. Modele używane można kupić już za kilkanaście tysięcy, jednak ich trwałość bywa bardzo niska. Opryskiwacze znajdują zastosowanie nie tylko na polach, ale także w sadach, choć są to urządzenia o nieco odmiennej budowie. Są one znacznie mniejsze, niż ma to miejsce w przypadku modeli polowych, nie znajdziemy w ich budowie belek roboczych, ponieważ są one zastąpione specjalnymi ramami albo landami sadowniczymi. Prócz tego dostępne są do sadownictwa zarówno opryskiwacze ciągane lub zawieszane. Sprawdzają się one w przypadku opryskiwania niskopiennych drzew, jak również wysokich krzewów.

Reasumując, w przypadku zainteresowania zakupem opryskiwaczy, możemy wykorzystać zarówno modele polowe, jak i znacznie mniejsze opryskiwacze sadownicze oraz ogrodnicze. Modele ciągane posiadają liczne zalety, możliwe jest również wykorzystywanie ich na większych polach, dzięki czemu są tak chętnie wybierane i stosowane.