You are currently viewing Wygodna dystrybucja faktur internetowych

Wygodna dystrybucja faktur internetowych

Od pewnego czasu zauważyłem, że tracę bardzo dużo pieniędzy na kupno elementów eksploatacyjnych do drukarki takich jak tusz, jak również kartki do ksera. Koszty stale rosły, a ja miałem coraz więcej klientów i co za tym idzie coraz więcej faktur. Byłem już tym zmęczony, dlatego też postanowiłem poszukać szybko jakiejś alternatywy. Znalazłem ją – była to szybka i sprawna dystrybucja do zainteresowanych faktur w formie elektronicznych. 

E- faktury jako przyszłość opłacania zobowiązań 

dystrybucja e-fakturNa samym początku nie do końca wiedziałem o co w tym chodzi, ale firma którą znalazłem miała świetnego konsultanta na pierwszej linii rozmowy z klientem. Ten człowiek był świetnie zorientowany w temacie, wiedział doskonale czego nie rozumiem i cierpliwie tłumaczył moje obawy. Zaoferował usługi, powiedział co na czym polega. Byłem zachwycony, przede wszystkim tym jak profesjonalnie podchodzą do klienta. Miałem obawy, czy taka dystrybucja e-faktur jest bezpieczna pod kątem cyberbezpieczeństwa, ale okazało się, że dane wysyłane są szyfrowane. Wiedziałem wtedy, że nie ma na co czekać. Obawiałem się także jak moi klienci przyjmą fakt, że od dzisiaj faktury będą szły do nich drogą elektroniczną, ale okazało się, że nie miałem się czego obawiać. Wielu z nich zareagowało pozytywnie, niektórzy od razu podawali skrzynki e-mail do swoich księgowych, aby te faktury wpływały bezpośrednio do nich i możliwie jak najłatwiej i szybciej można było je opłacić. Rozwiązanie wszystkim się spodobało. 

Takie rozwiązanie było bardzo przydatne także pod innym kontem – wszystkie dane z faktur przechowywane były w tak zwanej chmurze, dzięki czemu automatycznie się archiwizowały. W razie jakichkolwiek problemów mogłem zwrócić się do obsługi i poprosić o wydruk faktury nawet sprzed dwóch lat.