You are currently viewing Wykonanie skrzyń transportowych na zamówienie

Wykonanie skrzyń transportowych na zamówienie

Podczas gdy wiele towarów można załadować do najzwyklejszego kartonu transportowego i przewozić bez żadnych specjalnych metod zabezpieczenia, niektóre ładunki są bardzo delikatne, i potrzebują dobrze zabezpieczonej skrzyni czy innego pojemnika by można je było przewozić w sposób bezpieczny. Dobrym przykładem jest żywność, która często transportowana jest w dedykowanych skrzyniach, często termoizolacyjnych.

Skrzynie do transportu ładunku o niestandardowym gabarycie

wytrzymałe skrzynie transportowe na wymiarW naszym przypadku mieliśmy dość odmienny problem, a mianowicie wielkość przewożonego towaru. Nasze podzespoły były bowiem tak nietypowe, iż nie mieściły się do żadnej skrzyni przewozowej, jaką można było dostać w hurtowniach i sklepach przeznaczonych dla spedycji. Był to duży problem, gdyż wielokrotnie przekonaliśmy się iż improwizowane metody transportu nie opłacają się niemal w ogóle. Nie mieliśmy więc innego wyjścia niż znalezienie skrzyń czy opakowań z grubsza pasujących do naszych podzespołów. Podczas poszukiwań przypadkiem natrafiliśmy na producenta kufrów transportowych, który wykonuje wytrzymałe skrzynie transportowe na wymiar. Takie skrzynie są wielorazowego użytku, a ich bardzo mocna konstrukcja oznacza iż są one znacznie tańsze na dłuższą metę niż jednorazowe opakowania, a przy tym znacznie skuteczniej zabezpieczają ładunek przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami w trakcie jazdy. Producent mógł wykonać skrzynie, kufry i mniejsze opakowania niemal w dowolnym wymiarze, przystosowanym do wielkości ładunku który miał być w nich przewożony. Skrzynie mogły być zamówione z uchwytami na części, z wypełnieniem antywstrząsowym czy z wieloma innymi akcesoriami, ułatwiającymi transport i zwiększającymi bezpieczeństwo ładunku.

Wybór był tak duży iż początkowo byliśmy mocno zaskoczeni, aczkolwiek bardzo szybko dopasowaliśmy skrzynie do własnych potrzeb, zarówno pod kątem użyteczności jak i wielkości. Wykonanie skrzyń zajmowało nieco ponad tydzień, aczkolwiek w przypadku bardzo dużych skrzyń o masywnych gabarytach mogło trwać nieco dłużej. Były one dostarczane przez producenta do wybranego zakładu, i od razu gotowe do użycia, jeśli były natychmiast potrzebne. Każda skrzynia mogła być natychmiast zwrócona, jeśli nie spełniała oczekiwań jakości nabywcy, czy posiadała jakiekolwiek wady.