You are currently viewing Wynajem jachtu na wakacje

Wynajem jachtu na wakacje

Doszłam do wniosku, że to już najwyższy czas, aby zacząć planować letnie wakacje. Już za kilka miesięcy będzie letni okres i pora na urlop. Ja zawsze lubię mieć wszystko odpowiednio wcześnie zaplanowane, dlatego doszłam do wniosku, że rozejrzę się za czymś ciekawym już teraz, na wypadek, gdyby potem był problem z dostępnością. A w tym roku chciałabym spędzić urlop inaczej niż zwykle, bardziej aktywnie.

Łódka do wynajęcia

czarter jachtu bez uprawnień na mazurach na wakacjeZastanawiałam się, co byłoby dobrym pomysłem na ten urlop i doszłam do wniosku, że bardzo chciałabym spędzić urlop pod żaglami. Tak dawno tego nie robiłam, a przecież kiedyś, kiedy byłam jeszcze nastolatką, każde wakacje w ten sposób spędzaliśmy na Mazurach. Moi rodzice byli i są zapalonymi żeglarzami, oni ciągle pływają, ja jakoś ostatnio odeszłam od takiego sposobu spędzania urlopu, raczej spędzałam go smażą się na plaży. Ale teraz doszłam do wniosku, że jednak bardzo brakuje mi aktywności podczas urlopu, dość już mam lenistwa. Znalazłam sobie więc mocną ekipę i zabrałam się za poszukiwanie  odpowiedniej dla nas łódki. Ponieważ nigdy nie udało mi się zdobyć patentu, nie posiadał go też nikt z moich znajomych, interesował nas wyłącznie czarter jachtu bez uprawnień na Mazurach na wakacje. Na szczęście znalezienie takiego jachtu nie stanowiło żadnego problemu, jest bowiem bardzo duża oferta tego rodzaju łódek. Można sobie znaleźć łódkę dowolnej wielkości, tak więc nie musimy się ograniczać w ilości ludzi. Jachty są bardzo wygodne, mają na pokładzie wszelkie potrzebne do przyjemnego i wygodnego spędzenia urlopu sprzęty. A co najważniejsze, nic nie może się równać urlopowi pod żaglami pod względem stopnia zrelaksowania, jaki można tam uzyskać. Tylko my, słońce i woda – czegóż można chcieć więcej? Koszt wynajmu łódki nie jest bardzo wysoki, szczególnie biorąc pod uwagę, że będzie ona stanowić jednocześnie nasz hotel i środek transportu.

Spędzenie urlopu pod żaglami to doskonały pomysł na aktywny wypoczynek blisko natury. Jest on dostępny również dla osób nie posiadających patentu, ponieważ możliwy jest czarter łodzi także dla takich klientów. Nie ma co się obawiać niewygody na jachcie, obecnie jachty na wynajem są bardzo luksusowe i nic im nie brakuje. W ten sposób można miło spędzić urlop z przyjaciółmi.