You are currently viewing Wytrzymałe szafy ze stali

Wytrzymałe szafy ze stali

Dokumentacja zawierająca wszelkie informacje o przeprowadzanych działaniach była utajniona, i mogły mieć do niej dostęp tylko osoby które posiadały stosowne upoważnienie. Z tego powodu, musiała być przechowywana w oddzielnym archiwum, w przeznaczonych do tego szafach. Takie szafy nie musiały spełniać certyfikatów bezpieczeństwa, aczkolwiek wymagana była dość duża wytrzymałość i dobry poziom zabezpieczeń.

Metalowe szafy na dokumenty niejawne

szafa na akta metalowaStandardowe szafy biurowe nie były w żaden sposób zabezpieczone przed zewnętrzną ingerencją i mogły być bez większego trudu otwarte, dlatego nie mogły być one wykorzystywane do przechowywania bardzo ważnej dokumentacji. W tym celu stosowana przez nas była szafa na akta metalowa, o wzmocnionej konstrukcji i dobrze zabezpieczonych drzwiczkach. Sama szafa nie posiadała skomplikowanych zabezpieczeń elektronicznych, stosowanych w sejfach i szafach na broń, zamiast tego posiadając zwyczajny zamek z kluczem, choć sam mechanizm zamka był bardzo podobny do nowoczesnych zamków do drzwi wejściowych, będąc zdecydowanie trudnym do otwarcia bez użycia klucza czy narzędzi elektrycznych. Stal z jakiej wykonana była szafa była całkowicie ognioodporna, i dobrze znosiła wystawienie na działanie otwartych płomieni, dobrze chroniąc zawartość przed uszkodzeniem choćby w przypadku wystąpienia pożaru. Niektóre odmiany były również uszczelnione, zapobiegając zawilgoceniu lub zakurzeniu bardzo wrażliwych dokumentów, które nie mogły być zduplikowane. Wnętrze szafy było bardzo pojemne, a półki wykonane podobnie do tych, które widywane były w regałach sklepowych. Położenie półek mogło być więc bardzo wygodnie regulowane, i dopasowywane do wymiarów teczek aktowych, przechowywanych w szafie.

Szafy te należały do bardzo tanich elementów wyposażenia, nie różniąc się ceną od zwykłych modeli przeznaczonych do archiwum czy biura, dlatego też wyposażenie się nawet w ilość wystarczającą na wyposażenie archiwum bardzo dużej firmy nie było dużym obciążeniem dla jakiegokolwiek budżetu. Mnóstwo odmian takich szaf było dostępnych w każdym większym sklepie budowlanym czy hurtowni, a większość producentów szaf oferowała również możliwość wykonania takowej pod konkretny wymiar, jak również załączenie dodatkowych zabezpieczeń.