You are currently viewing Z czego powstaje nowoczesna płaskorzeźba?

Z czego powstaje nowoczesna płaskorzeźba?

Ozdabianie wnętrza mieszkania wielu osobom sprawia większe lub mniejsze problemy. Jest to spowodowane rosnącą ofertą elementów zdobniczych do wnętrza, przez co trudniej dokonać odpowiedniego wyboru. Szczególną popularnością obecnie cieszy się sztukateria gipsowa, dostępna w kilku rodzajach

Płaskorzeźba gipsowa na ścianie

niebanalne płaskorzeźby gipsoweWiele osób, poszukując odpowiedniego sposobu na wykończenie wnętrza mieszkania, swój wzrok kieruje ku sztukaterii, zwłaszcza gipsowej. Tego typu elementy mogą bowiem znacznie zwiększyć atrakcyjność wnętrza w którym je zamontowano, a przede wszystkim nadać mu nieco bardziej eleganckiego, luksusowego wyglądu. W skład sztukaterii gipsowej wchodzą różne elementy, w tym na przykład niebanalne płaskorzeźby gipsowe. Pomimo tego, że tego typu elementy ozdobne mogą nam się kojarzyć z dworkami czy pałacami, coraz częściej są wykorzystywane w ozdabianiu domów prywatnych i to zarówno ich wnętrza, jak i fasady. Jest to możliwe dzięki temu, ze w porównaniu do niegdyś wykonywanej płaskorzeźby bezpośrednio w ścianie, która była bardzo droga, te obecne są bardzo tanim, oddzielnym elementem dekoracyjnym. Można wybrać jeden z wielu wzorów takiej płaskorzeźby, lub zamówić swój własny, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się unikalna dekoracją w naszym domu. Motywy mogą przedstawiać jakąś roślinę, abstrakcyjny wzór lub być inspirowane dziełem sztuki. Ze względu na to, że gips to materiał dość delikatny, taką płaskorzeźby umieszcza się metalowej ramie i zabezpiecza szkłem hartowanym. Dzięki temu można z niej korzystać przez długi czas, bez ryzyka, że ta ozdoba straci swoja urodę wraz z upływem czasu. Płaskorzeźby gipsowe mogą być albo zawieszone na ścianie podobnie jak obraz, lub też być w nią wmurowane. Ten ostatni sposób pozwala osiągnąć efekt przypominający  dawne płaskorzeźby. Ceny takiej nowoczesnej płaskorzeźby są stosunkowo niskie i nie powinny nadwyrężyć zbytnio naszego portfela. Jest to wiec tani sposób na to, aby nasze mieszkanie nabrało wyjątkowego stylu, który olśni nasza rodzinę i znajomych.

Sztukateria gipsowa jest bardzo zróżnicowana, ale z pewnością wpływa pozytywnie na postrzeganie danego wnętrza. Stosując elementy sztukateryjne do wykończenia, możemy nadać naszemu mieszkaniu bardziej luksusowego wyglądu. Sztukateria jest więc najlepszym sposobem na kompletne odmienienie wnętrz w domu.