You are currently viewing Zaawansowana kamera do zewnętrznego montażu

Zaawansowana kamera do zewnętrznego montażu

Kamery do systemów monitorowania są projektowane jako uniwersalne urządzenia, które mogą być wykorzystane zarówno wewnątrz budynków, jak i na otwartej przestrzeni. W praktyce okazuje się jednak, iż większość kamer bardzo traci na jakości obrazu i funkcjonalności po zamontowaniu na zewnątrz obiektu.

Nowoczesne kamery do użytku zewnętrznego

kamera zewnętrzna obrotowaKamery przeznaczone specyficznie do montowania poza obiektami są od razu możliwe do odróżnienia od kamer ogólnego przeznaczenia, przede wszystkim ze względu na zabezpieczenia, jakie posiadają. Każda kamera zewnętrzna obrotowa posiada doszczelnioną, wytrzymałą obudowę z tworzywa sztucznego, chroniącą podzespoły elektroniczne przed zalaniem, zakurzeniem, oraz uszkodzeniami fizycznymi, jakie mogą mieć miejsce po zamontowaniu kamery na zewnątrz budynku. Wiele kamer posiada klosze, osłaniające obiektyw kamery, aczkolwiek rzadko jest on spotykany w kamerach zewnętrznych, gdyż bardzo łatwo ulega on zabrudzeniu czy zakurzeniu, a tym samym powoduje utratę jakości obrazu, czasem nawet i permanentną. Oprogramowanie kamer samoczynnie ustawia jakość, ostrość i jasność obrazu przekazywanego do jednostki centralnej, aczkolwiek pozwala także na swobodną regulację. Zewnętrzne kamery są wyposażone w nowocześniejsze systemy wizyjne w trybie nocnym, bazowane na noktowizorach typu FLIR, zapewniające operatorowi znacznie lepszą jakość i widoczność w warunkach słabego czy zerowego oświetlenia.

Zewnętrzne kamery są również bodaj jedynymi urządzeniami

, które równie dobrze pracują w połączeniu ze stacjonarnymi systemami monitorowania jak i ze zdalnymi wariantami. Mogą być więc montowane w każdym obiekcie, niezależnie od rodzaju systemu monitorowania, więc znacznie ułatwiają wyznaczenie planu monitorowania i usprawniają pracę dowolnego monitoringu nadzorującego obiekt.