You are currently viewing Zakup kokonu niemowlęcego

Zakup kokonu niemowlęcego

Każde dziecko lubi być przytulane przez mamę i czuć jej ciepło, zwłaszcza jeżeli jest to noworodek lub niemowlak. Tak małe dzieci podświadomie pamiętają jakie panowały warunki w brzuszku mamy i dlatego niekomfortowo się czują w dużym łóżeczku.

Z czego są wykonane kokony niemowlęce?

kokon niemowlęcy cenaNie bez powodu się mówi o spowijaniu dzieci czy noszeniu w rożkach, gdyż one zwyczajnie lubią mieć ciasno i ciepło. W początkowym okresie życia, dzieciom towarzyszą niekontrolowane odruchy rączek i nóżek, które nieco stresują dzieci. Dlatego też zawinięcie ich w miękki otulacz czy rożek, sprawi, że poczują się bezpiecznie i spokojnie. Także na czas spania czy odpoczynku można maluchom zapewnić podobne warunki, ponieważ w tym celu świetnie się sprawdzi kokon niemowlęcy cena jest wcale nie jest wysoka. Najtańsze modele kokonów możemy kupić już za niecałe czterdzieści złotych. Mają one okrągły lub owalny kształt, podwyższone brzegi ze ściągaczami oraz miękkie dno. Jeżeli zaciągniemy sznureczki, to kokon znacznie zmniejszy swoją wysokość i szerokość, co będzie idealne dla małego dziecka. Dzięki temu we wnętrzu kokona będzie niewiele wolnego miejsca i maluch poczuje się znacznie bezpieczniej aniżeli leżałby na środku łóżeczka. Ponadto kokon jest dla dziecka świetną izolacją od podłoża, dlatego też wielu rodziców wsadza kokon do głębokiego wózka i wyrusza na zimowy spacer. W razie zabrudzenia kokony można bez problemu wyprać w pralce, aby znowu wyglądały jak nowe. Większość kokonów jest uszyta z bawełny, która jest przewiewna i bezpieczna.

Choć zakup kokonu dla niemowlaka nie jest koniecznością, to spora ilość rodziców się na niego decyduje. Nie kosztuje duże i sprawdzi w wielu zastosowaniach. Możemy też kupić kokon w zestawie z motylkiem, kocykiem i dopasowanym materacykiem.