You are currently viewing Zastosowanie prostownika do akumulatora żelowego

Zastosowanie prostownika do akumulatora żelowego

 

Nowoczesne akumulatory żelowe są bardzo wydajne i nadają się do ładowania w głębokich cyklach. Ponadto są odporne na wyładowania i wycieki. Cechuje ich wysoka wydajność i niezawodność. O takie akumulatory należy odpowiednio dbać stosując specjalne prostowniki do ładowania, aby przedłużyć ich żywotność.

Dlaczego akumulatory żelowe ładuje się specjalnymi prostownikami?

nowoczesny prostownik do akumulatorów żelowychNowoczesne akumulatory żelowe wymagają specjalnego ładowania, aby ich nie uszkodzić. Nie należy ładować ich klasycznymi prostownikami do akumulatorów kwasowych, ponieważ te nie zabezpieczają przed przeładowaniem. Przeładowania zmniejszają pojemność akumulatora, a także mogą prowadzić do całkowitego zniszczenia go. Używając akumulatorów niebędących kwasowymi należy stosować nowoczesny prostownik do akumulatorów żelowych i dzięki niemu mieć pewność, że nie dojdzie do przeładowania. Specjalny prostownik ładuje akumulator tylko do momentu pełnego naładowania, a później dostarczana moc konserwuje sprzęt i nie dochodzi do przeładowania. Można zatem bezpiecznie zostawić podłączony akumulator bez obaw, że ulegnie on przegrzaniu i zniszczeniu. Akumulatory żelowe stworzone są do pracy w ekstremalnych warunkach np. na łodziach, jachtach czy w kamperach. Używa się ich również w wózkach inwalidzkich czy golfowych, ze względu na ich bezpieczeństwo użytkowania. Płyn znajdujący się wewnątrz jest zagęszczony i tworzy żel, który nie wycieka z akumulatora nawet podczas mocnych odchyleń czy wstrząsów. Dzięki wyświetlaczowi można obserwować postępy w ładowaniu. Dzięki zabezpieczeniom urządzenie nie powoduje iskrzenia i chronione jest przed odwróceniem biegunowości i powstałymi dzięki temu zwarciami. Nowoczesne prostowniki do akumulatorów żelowych posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty jakości i posiadają również wysoką klasę odporności. Dzięki wbudowanemu mikroprocesorowi ładowanie odbywać się może całkowicie bez nadzoru. Urządzenie posiada również właściwości odsiarczające i dzięki ładowaniu impulsowemu przywraca pełną pojemność akumulatora. Dzięki kontrolkom informuje czy akumulator może otrzymać ładunek.

O akumulatory żelowe należy odpowiednio dbać nie doprowadzając do całkowitego wyładowania i stosując specjalne prostowniki do ich ładowania. Prostowniki tego typu posiadają zabezpieczenia, które chronią akumulator przed przegrzaniem i przeładowaniem. Tego rodzaju sprzęt jest bezpieczny w stosowaniu, więc może być obsługiwane bez nadzoru.