You are currently viewing Zbiorniki na wody opadowe

Zbiorniki na wody opadowe

Wielu z nas doświadczyło już takiego zjawiska, że na naszym podwórku zbierało się zbyt dużo wody pochodzącej z opadów deszczu. Niekiedy wody tej jest tak dużo, że jest nie tylko kłopotliwa ale wręcz zalewa nasze garaże czy też piwnice. Warto więc już teraz pomyśleć o tym by się zabezpieczać na wypadek pojawienia się takiej sytuacji.

Ozdobne zbiorniki na deszczówkę

zagospodarowanie wody deszczowejOpady deszczu w niektórych przypadkach mogą sprawić, że nadmiar wody będzie gromadził się na naszym trawniku tym samym znacznie go niszcząc. Woda jest naprawdę potężnym żywiołem, który niekiedy jest dość ciężko okiełznać. Niemniej jednak można podejmować pewne kroki, które pozwolą na to by jakoś gromadzić nadmiar wód opadowych. Zagospodarowanie wody deszczowej jest możliwe chociażby dzięki zbiornikom na deszczówkę. Od jakiegoś czasu dostępne są takie zbiorniki w wersjach ozdobnych. Warto zwrócić uwagę, że dostępne są obecnie zbiorniki w wersjach naziemnych oraz podziemnych. Te pierwsze z reguły nie są w stanie pomieścić jakoś bardzo dużo wody. Z kolei zbiorniki wkopywane w ziemie są stworzone po to by mogło się w nich znaleźć tej wody bardzo dużo. Ciekawym pomysłem, który w ostatnich latach jest często praktykowany jest to by podłączać zbiorniki na deszczówkę ze spłuczkami w domach. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest zaoszczędzanie wody w bardzo dużym stopniu. Mnóstwo osób takie rozwiązania już zastosowało w swoim domu.

Do zbiorników na deszczówkę podłączać można również pompy, które będą tłoczyć wodę. Jeśli posiadamy duży ogród to warto pomyśleć o zainwestowaniu w zraszacze, które możemy połączyć z pompami tłoczącymi wodę ze zbiorników na deszczówkę. W efekcie będziemy mogli podlewać nasze rośliny płacąc jedynie za prąd potrzebny do zasilania wspomnianej pompy.